2024 I 02 I 05
Nagy energiasűrűségű sugárforrással sikeresen módosítottuk több, új típusú anyag és anyagkeverék felületét, melyet a szakirodalmi eredmények és az előzetes kutatási eredményeink hatására sikerült elérnünk. Ezen komplex felületkezelő eljárással olyan irányba változtattuk a kémiai csoport jelenlétét a felületen, mely a kötéstechnológiában elengedhetetlenül fontos. Egy olyan eljárást kezdtünk el kifejleszteni, amely alkalmas különböző anyagok vizsgálatára és fejlesztésére. A felületkezelés hatását nyugvócsepp módszerrel vizsgáltuk, így követhetővé váltak az anyagok határfelületén kialakult változások. A felületi aktivitás növelése révén kísérleteink során jobb kölcsönhatást és erősebb kötést alakítottunk ki. Célunk, hogy korszerű anyagok felületét a mérnöki szempontoknak megfelelően és kedvező irányba módosítani tudjuk, olyan eljárásokkal, amik ezt a vékony határréteget módosítják. A modern, nagy energiasűrűségű pontszerű sugaras és lokális felületkezelési eljárások alkalmasnak bizonyultak a felületi tulajdonságok javítására.
2023|02|14
Az EVOCON Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság „Felületaktiváló berendezés fejlesztése ragasztási kötések optimalizálásához” címmel, 1.1.4-GYORSÍTÓSÁV-2022-00065 azonosítószámmal nemrégiben kutatás fejlesztési projekt megvalósításába kezdett.
A mindennapjaink részét képezik azon fejlesztési folyamatok és kutatások melyek során fő szempont, természetesen a gazdaságosság mellett, a környezetvédelem. Ez a tendencia a legtöbb iparágban jelen van hiszen minden területen kiemelt fontosságú szerepet kapnak a környezetbarát és egyben energiahatékony megoldások. A kutatás-fejlesztési irányok jelenleg egyik legdinamikusabban fejlődő ága az új típusú anyagok felhasználása, az új anyagok komplex felhasználási formája és a hozzá kapcsolódó hibrid anyagpárosítások. Azonban ezen anyagok megjelenése új kötéstechnológiai kihívásokat is jelentenek hiszen az alkatrészek közötti kötésnek legalább olyan fontos szerepe van mint magának az alkalmazott anyag tulajdonságainak. Megfelelve a jelenkori ipari igényeknek, a projekt célja egy kísérleti úton előzetesen igazolt és laboratóriumi körülmények kötött működő felületkezelő, felületaktiváló technológia és hozzá kapcsolódó berendezés kifejlesztése, mely az ipar szereplői számára igen hasznos eszköz a kötéstechnológiák szilárdságának javítása tekintetében mivel ragasztással megoldhatók olyan komplex kötéstechnológiai feladatok is melyek más eljárással elképzelhetetlenek, azon túl hogy nem éri hőterhelés az összekötendő anyagokat, valamint jó rezgéscsillapító, szigetelő és zajcsökkentő hatása is van.
A projekt fizikai megvalósítása 2023. január 1 -én vette kezdetét, befejezésének tervezett napja 2025. december 31.
A tudománypolitika koordinációjáért felelős miniszter által, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, mint kezelő szerv útján, 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV kódszámmal meghirdetett pályázati kiírás keretében megvalósításra kerülő 315 700 000 Ft összköltségű projekt az NKFI Alapból összesen 255 320 000 Ft összegű, visszatérítési kötelezettség nélküli támogatást nyert. A támogatás intenzitása a projekt elszámolható összköltségének 80,87 %-a.
A projekt azonosítószáma: 1.1.4-GYORSÍTÓSÁV-2022-00065
A projekt elszámolható bruttó összköltsége 315,7 millió Forint
A vissza nem térítendő támogatás összege 255,32 millió Forint
Támogatás mértéke: a projekt elszámolható összköltségének 80,87%-a
A megvalósítás helyszíne: 6500 Baja, Neumann János u. 1.A
A projekt fizikai befejezésének tervezett dátuma: 2025.12.31.
Kapcsolattartó:
EVOCON Kft.
Hárschné Végh Annamária ügyvezető
tel: +36 304 955 534
e-mail: evoconkft@gmail.com
https://www.evocon.hu
2022|11|04
Az tudománypolitika koordinációjáért felelős miniszter által a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, mint kezelő szerv útján, 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV kódszámmal meghirdetett pályázati kiírás keretében cégünk „Felületaktiváló berendezés fejlesztése ragasztási kötések optimalizálásához” címmel 2022. áprilisában támogatási kérelmet nyújtott be. A Támogatási Kérelem elbírálását követően a tudománypolitika koordinációjáért felelős miniszter (a 2022. 10. 19. napján kelt döntés értelmében) a Támogatási Kérelemben részletezett projektjavaslatot a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatásra érdemesnek minősítette.
A projekt fizikai megvalósításának (tervezett) kezdő dátuma 2022. december 1, melyhez a Kezelő szerv az NKFI Alapból összesen 255 320 000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyújt.